مشخصات فردی و زندگینامه
نام:احمد علی
نام خانوادگی:صادقی
نخصص ها:حقوق

زندگی نامه

اینجانب احمد علی صادقی مشهور به علیزاده فرزند صادق علی ، متولد کشور افغانستان در سال 1341 ه.ش و در استان غزنی و فرمانداری جاغوری ، پس از آموزش های اولیه دینی ، مذهبی در مکتبخانه و نزد روحانی محل ، در سال 1357 وارد مدرسه علمیه مرحوم آیت الله شیخ قربان علی وحیدی ، در همین ولایت و منطقه شدم و یکسال را در این مدرسه به تحصیل علوم دینی پرداختم.
و از محضر اساتید محترم : آیت الله وحیدی ، استاد عظیمی ، استاد رحیمی و استاد توسلی ، بهره بردم. و در سال 1358 چند ماهی را در مدرسه علمیه منطقه دهمروه همین ولایت  ادامه تحصیل داده و از محضر استاد آخوند کربلایی و استاد برهانی دانش آموختم . در زمستان سال 1358 به منظور ادامه تحصیل وارد کشور پاکستان شده و در حوزه علمیه شهر کویته بلوچستان در مدرسه علمیه جامعه امامیه تا بهار سال 1359 در محضر آقایان : استاد اسدی ، استاد اخلاقی ، و استاد رفیعی ادامه تحصیل دادم .
در بهار 1359 باز به منظور ادامه تحصیلات حوزوی و دینی از کشور پاکستان وارد کشور جمهوری اسلامی ایران گردیدم ، اما در ابتدا به دلیل مشکلات معیشتی مدتی را در ایران به کار مشغول شدم . و در سال 1360 وارد حوزه علمیه قم گردیدم و تحصیلاتم را ادامه دادم ، و دروس رسمی و رایج حوزه علمیه را نزد اساتید ارجمند : مرحوم آیت الله وجدانی فخر، مرحوم آیت الله مدرس افغانی ، مرحوم استاد عرفانیان ، مرحوم آیت الله ستوده ، مرحوم آیت الله پایانی ، آیت الله صالحی افغانی ، آیت الله مصباح یزدی ، آیت الله فیاضی ، آیت الله اعتمادی و برخی اساتید دیگر به پایان رساندم . دروس خارج فقه و اصول را نیز حدود 8 سال در حلقات درس آیات عظام : فاضل لنکرانی ، جعفر سبحانی ، وحید خراسانی و مکارم شیرازی ادامه دادم و 5 بار در مصابحه علمی بحث خارج فقه و اصول شرکت نموده با نمره قبولی فارغ التحصیل شده ام .
در کنار درس های رسمی حوزه علمیه در بعضی دوره های تخصصی و غیر تخصصی آموزشی ، حوزوی و غیر حوزوی نیز شرکت نموه و پس از قبولی در آزمون های ورودی این دوره ها را به پایان برده ام ، این دوره ها عبارتند از :
1. دوره آموزشی معارف اسلامی در سال 1360 که از سوی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم برگزار گردیده بود .
2. دوره کارشناسی حقوق در مجتمع آموزشی عالی شهید بلخی ، زیر نظر مجتمع آموزش عالی قم و با هزینه مرکز جهانی علوم اسلامی . (1369 ـ 1373)
3. دوره آموزشی علوم اسلامی بصورت مقارن در موسسه آموزشی پژوهشی مذاهب اسلامی حوزه علمیه قم .
4. دوره تخصصی تفسیر و علوم قرآن سطح 4، در سال های 1378 ـ 1382 در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حوزه علمیه قم .
همچنین در این مدت افزون بر فعالیت های تبلیغی کوتاه مدت و بلند مدت در ایران و افغانستان و در مناسبت های رسمی تبلیغ و اوقات غیر رسمی (که به همین دلیل تحصیلاتم نیز دچار وقفه ها و فاصله هایی گردیده است) به کار تدریس نیز پرداخته ام . مدت یک سال را در حوزه علمیه مبارکه استان اصفهان و نیز در حوزه علمیه قم بعضی از کتاب های درسی حوزه را تدریس کرده ام .
علاوه بر تحصیل ، تبلیغ ، و تدریس در عرصه قلم و پژوهش نیز چه به صورت آزاد و چه به صورت همکاری با مراکز فرهنگی و موسسات تحقیقاتی ایرانی و افغانی و یا مطبوعات و نشریات فعالیت هایی را داشته ام .